Дитина погано себе веде: що робити?

Діти часто вередують і закочують істерики, причому роблять це в самий невідповідний момент.

Батьки спочатку просять своє чадо заспокоїтися, але незабаром багато з них втрачають терпіння і переходять до подзатыльникам.

У результаті дитячі крики тільки посилюються, а життя дорослих перетворюється у справжнє випробування.

Чому дитина стає некерована, і як скорегувати його поведінку?

Причини дитячої істерики

Всі діти періодично випробовують терпіння батьків і витворяють такі речі, які ставлять їх у незручне становище. За словами фахівців, цьому є раціональне обґрунтування. Крики і істерики — всього лише природні етапи розвитку.

За словами біолога-антрополога Університетського коледжу Лондона Емілі Еммотт, основна проблема полягає у часу, який батьки проводять з власними дітьми.

Дорослій людині може здаватися, що дитина отримує достатньо уваги. Малюкові необхідно, щоб мама і тато були поруч постійно і належали тільки йому.

Більш старшим дітям можна дати пограти в онлайн ігри, перегляньте статтю на цю тему. Діти ще не розуміють, що у дорослих є робота, друзі і особисті справи, на які їм теж потрібні сили.

Маленька людина не вміє грамотно пояснювати батькам, що йому не вистачає їх любові та піклування.

Найпростіший для дитини спосіб звернути на себе увагу — голосно закричати і затопать ногами. Те, що бажання та потреби оточуючих важливо враховувати, очевидно для дорослих, але не для дітей.

Розуміння цих речей не дається людині від народження, а приходить тільки з досвідом. Дитина щиро вважає, що він повинен завжди отримувати те, що хоче.

Якщо його примха не виконують, малюк намагається домогтися бажаного доступним йому методом, тобто істерикою.

Читаємо також: Як боротися з дитячою істерикою: поради психолога

Погана поведінка дитини — норма чи відхилення?

Всі малюки глибоко індивідуальні, і у кожного можуть бути свої мотиви для неслухняності. Саме детальний розбір причин поганої поведінки дитини є ключем до його «виправлення».

Щоб зрозуміти, звідки ростуть корені капризів і істерик, скористайтеся наступними рекомендаціями:

[1]. Враховуйте «функціональний вік» дитини

Батьки часто кидають на адресу своїх дітей фрази на кшталт «вистачить вести себе як дитина!». Вони впевнені, що в міру дорослішання дитина повинна ставати серйозніше.

Проте всі діти розвиваються різними темпами, під впливом певних факторів. Тому при оцінці їх поведінки не завжди варто орієнтуватися на дату, зазначену у свідоцтві про народження.

Психологи радять батькам зрозуміти, якому віку відповідає рівень розвитку їх чада. В одній області дитина може випереджати однолітків, в іншій — трохи відставати. Це абсолютно нормально.

Особливо часто такі суперечності в поведінці зустрічаються серед підлітків.

11-річна дитина може розмовляти як дорослий, качати свої права, а в наступний момент — просити поправити йому ковдру перед сном, приготувати що-небудь смачненьке.

[2]. Ведіть щоденник поведінки

Дорослим буває складно поставити себе на місце дитини і подивитися на те, що відбувається, її очима. Тому їм часто здається, що для поганої поведінки немає причин, але так не буває.

Батькам варто завести щоденник, описуючи в ньому зміни в поведінці малюка, а саме:

  • все, що передувало скандалу;
  • події, після яких малюк заспокоївся;
  • як протікали дні, коли дитина був чемним і спокійним.

Такий метод допоможе вибудувати ланцюжок подій і виявити фактори, що провокують спалахи гніву.

[3]. Не бійтеся звертатися до лікарів

Проблеми з поведінкою дітей часто обумовлюються особливостями віку і проходять самі собою, коли дитина підростає.

Однак є одне але: якщо батьки не розберуться в точні причини істерик їх чада, вони так і будуть неправильно реагувати. Закиди, потиличники, відповідна агресія ніяк не сприяють хорошому вихованню.

Ви сильно стурбовані поведінкою дитини? Не бійтеся і не соромтеся звертатися до терапевта.

Якщо у вашого малюка є проблеми зі здоров’ям, важливо якомога раніше поставити діагноз та провести лікування.

Однак, швидше за все, лікар порадить вам гарного дитячого психолога. Він поспілкується з малюком і визначить, чому він закочує істерики.

Дізнавшись, що викликає у дитини негативні реакції, ви зможете їх усунути.

[4]. Обговорюйте проблеми з іншими батьками

Психологи закликають батьків дослідити досвід інших людей, що мають дітей того ж віку, — друзів, родичів, добрих знайомих. Виховувати дитину по-справжньому важко.

У всіх батьків виникають проблеми з поведінкою їхніх чад, тому немає нічого поганого в тому, щоб їх обговорювати.

Можливо, хтось почне будувати з себе самого досвідченого вихователя і наполягати, що точно знає, в чому ваша проблема.

Проте в цілому розмови з іншими батьками дозволять вам краще зрозуміти, коли і чому поведінка дітей виходить з-під контролю. Ви зможете виявити фактори, на які раніше не звертали увагу.


Другие записи:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>